Саудитският Фонд да развитие (СФД) ще предостави над 1 милиард американски долара като преференциални заеми за изграждане или подобряване на футболната инфраструктура в развиващите се страни съгласно Меморандум за разбирателство с ФИФА, стана ясно от изявление на централата в Цюрих.
Инициативата има за цел да насърчи устойчивото развитие чрез инвестиции в спортни съоръжения, като се фокусира върху социалното приобщаване, добавяне на млади хора в управленските практики и икономическия растеж.
„Ролята на ФИФА е да развива футбола по целия свят и много от нашите асоциации-членки на ФИФА се нуждаят от допълнителна подкрепа за инфраструктурата, необходима за провеждане на състезания“, заяви президентът на ФИФА Джани Инфантино в изявление по темата.
„Това споразумение е ключова стъпка за гаранция, че нашите асоциации-членки ще разполагат със съоръженията, за да направят футбола наистина глобален и да няма рпоблеми с базите там, където такъв съществува“.
Все още няма ясен критерий кои държави ще бъдат облагодетелствани от парите на Саудитския държавен фонд, както и на каква цикличност ще се раздават заемите. Но Инфантино подчерта, че съответната комисия в ръководената от него организация ще вземе предвид всички фактори, преди да излезе с официален списък.
До момента Саудитска Арабия е инвестирала милиарди долари в спортни събития, включително футбол, Формула 1, бокс и голф, като критиците им ги обвиняват, че това е един вид „легално изпиране на имиджа“ заради нарушенията на правата на човека. Кралството отрече обвиненията в нарушения на правата на човека.
Фондът така или иначе предоставя преференциални заеми и техническа помощ за финансиране на проекти от гражданската инфластуктура в развиващите се страни.







Задържаха над 20 нелегални мигранти при спецакция на МВР и Европол
Младежи в неравностойно положение се потапят в магията на морските дълбини
Радостина Николова Опитваме да пречупим фолклора и младите да се чувстват в свои води п
Прокурор Иво Илиев се възстановява от побоя под грижите на охрана
Лекари искат по-строг контрол върху употребата на антибиотици
За една нощ асфалтираха Аспаруховия мост във Варна
"Мяра": Повече от половината българи подкрепят ръста на минималната заплата
Защо не трябва да се купува син автомобил
Две исторически марки се завръщат в Италия
Най-добрите седани на старо
Американка спести 3000 долара от ремонт след съвет от ChatGPT
Кристофър Уолтър е новият световен шампион на ISKA в супер лека категория
България с историческа отборна титла на европейското първенство по борба за полицаи в Загреб
Канело изхвърча от топ 10: Класацията на The Ring за P4P претърпя промени
Радослав Росенов в битка за медал
Животът в града води до хроничен стрес
Как ароматите влияят на апетита?
Кратките интензивни тренировки (HIIT) срещу класическия кардио фитнес – кое е по-добре за сърцето?
Особености на отделителна система при деца. Кои са най-чести вродени аномалии?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар