Мирослав Коубек е новият селекционер на националния отбор на Чехия по футбол.
74-годишният наставник заменя Иван Хашек, който бе освободен след унизителната загуба в световните квалификации с 1:2 от Фарьорските острови през октомври. Въпреки поражението, чехите успяха да запазят второто място в групата си и през март ще участват в баражите за класиране на Мондиала в САЩ, Канада и Мексико.
Президентът на Чешката футболна асоциация Давид Трунда съобщи, че договорът на Коубек е за две години и половина, до края на Евро 2028.
В плейофите през март Чехия ще играе с Ирландия, а победителят от този мач ще срещне победителя от двойката Дания - Република Северна Македония за място на световното първенство. Един от тези четири тима ще попадне в група "А", където са още Мексико, Южна Африка и Южна Корея.








Дневен хороскоп: Спокойствие за едни, предизвикателства за други
От юли: Ваксината срещу варицела става задължителна
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар