Португалската суперзвезда Кристиано Роналдо временно се оттегли от участие в мачовете на своя саудитски клуб Ал-Насър в знак на недоволство от трансферната политика на ръководството. В резултат на това той не игра при победите над Ал-Рияд с 1:0 и над Ал-Итихад с 2:0. Според информация на португалското издание „А Бола“, нападателят ще се завърне на терена тази събота при гостуването на Ал-Фатех.

Изданието посочва, че действията на Роналдо са били израз на лидерска позиция, свързана и с проблеми около забавени възнаграждения на част от служителите в клуба.

С намесата си Роналдо е оказал подкрепа и на двама свои сънародници в управлението на Ал-Насър – генералния директор Жозе Семедо и спортния директор Шимао Коутиньо. Техните правомощия по отношение на трансферната политика бяха ограничени през декември, но вече ще могат отново да участват активно във вземането на решения за селекцията на отбора.