Манчестър Сити се издъни при гостуването си на Уест Хям и спечелването на титлата във Висшата лига на Англия все повече започва да се превръща в мираж. „Гражданите“ на Пеп Гуардиола стигнаха само до 1:1 при визитата си в Лондон.
Бернардо Силва откри резултата за Сити в 31-ата минута. Домакините обаче изравниха 4 минута по-късно чрез Константинос Мавропанос.
Гостите доминириха тотално през целия мач,поне по отношение на владението на топката, но така и не успяха да намерят отново верния път към мрежата на Мадс Хермансен.
„Гражданите“ отправиха цели 24 удара по посока на вратата на съперника си, но само 5 от тях бях в нейните очертания. Те изпълниха и 15 корнера.В интерес на истината обаче гостите не създадоха кой знае колко чисти голови положения. Като цяло липсваше креативност в играта на гостите в офанзивен план.
След тази издънка Ман Сити е с актив от 61 точки, с 9 по-малко от лидера Арсенал. Все пак хората на Гуардиола са с мач по-малко. Скъпоценната точка пък измъкна Уест Хям от зоната на изпадащите. Лондончани са 17-ти с 29 пункта на сметката си.
Гостите взеха инициативата още след първия съдийски сигнал, но не създаваха никакви голови положения. Тимът на Гуардиола не създаде почти нищо в предни позиции през първия половин час. Мармуш пропиля една възможност, когато бе отсъден фал на добра позиция. В 31-ата минута гениално изпълнение на Бернардо Силва промени ситуацията. Португалецът напредна отляво, влезе в наказателното поле и с много елегантен удар прехвърли вратаря.
Четири минути по-късно дойде един от редките случай, в които Уест Хям игра в полето на съперника. Домакините стигнаха до първия си ъглов удар в мача и той доведе до изравнителен гол. Донарума излезе лошо и не стигна до топката, а Мавропанос се извиси и насочи топката към мрежата. Попадението даде увереност на "чуковете" и те заиграха по-силно в следващия период, а Ман Сити изглеждаше доста объркан. Все пак гостите стигнаха до добра ситуация в самия край на първата част, но Семеньо стреля покрай вратата.
След почивката "гражданите" движеха по-бързо топката и създаваха малко повече положения, но и домакините не бяха толкова пасивни. Мармуш имаше възможност да стреля в началото на втората част, но прати топката покрай вратата. Малко по-късно Соучек прати прекрасно центриране в наказателното поле на съперника, но Кастейянос не успя да играе с топката. Гуардиола започна със смените след час игра и секунди по-късно неговият тим можеше да поведе. Доку и Шерки замениха Аит-Нури и Мармуш. Именно Шерки изведе Холанд на добра позиция, но ударът на норвежеца бе спрян от отлична намеса на Хермансен.
До края на мача Манчестър Сити така и не намери верния път към вратата на домакините.
Уест Хям – Манчестър Сити 1:1
Голмайстори: 0:1 – Бернардо Силва (31), 1:1 – Мавропанос (35)








Порой и градушка в Лом, улици се превърнаха в реки (+ВИДЕО)
Голяма промяна за рециклиране изправя хотели и ресторанти на тръни (ВИДЕО)
Убийство за 40 евро: Спор за дрога с фентанил в основата на трагедията на Лъвов мост?
Как Марк Рюте се справя с Доналд Тръмп?
Сезонът на Рака е тук, ето какво ни очаква
Какво символизира хортензията?
По-висок данък за второ жилище е несправедливо, в Европа не съществува
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Шампионката по борба Жанет Немет е починала след инцидент в комплекс „Диана“
Шакур Стивънсън планира ранно оттегляне от бокса
Бойната карта на SENSHI 32 Grand Prix
Волкановски: Съдията позволи на Ган да удря Перейра в тила (ВИДЕО)
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Лекари от „Пирогов“ спасиха бременна с травматична фрактура на поясен прешлен
Коментари
Напиши коментар16:51 | 15 мар 2026 г.
16:49 | 15 мар 2026 г.
16:48 | 15 мар 2026 г.
16:47 | 15 мар 2026 г.
00:16 | 15 мар 2026 г.
00:12 | 15 мар 2026 г.
00:11 | 15 мар 2026 г.
00:10 | 15 мар 2026 г.
00:08 | 15 мар 2026 г.
00:05 | 15 мар 2026 г.
Напиши коментар