Аржентина се класира за полуфиналите на турнира Копа Америка, след като победи Венецуела с 2:0 в двубой, игран на митичния стадион "Маракана".

Подобно на срещата между "гаучосите" и Катар, футболистите на селекционера Лионел Скалони откриха резултата в началото на срещата, благодарение на Лаутаро Мартинес (10'), а към края на мача Джовани Ло Селсо (74') реши всичко.

Така, жадуваната среща е налице. Аржентина ще се бори за място на финала срещу домакина Бразилия, който снощи надделя над Парагвай след изпълнение на дузпи.

"Гаучосите" поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и логично първи стигнаха до интересна ситуация. Това се случи в 3-ата минута, когато Серхио Агуеро получи добро подаване в наказателното поле. Ударът му по трева беше отправен към долния десен ъгъл, но вратарят Уилкер Фаринес се хвърли и спаси.

В 10-ата минута аржентинците поведоха в резултата. Центриране от ъглов удар стигна до Агуеро. Острието на Манчестър Сити шутира по диагонала, топката мина през куп играчи и стигна до Лаутаро Мартинес, който технично с петичка я прати във вратата на Фаринес.

Последваха минути, в които двата обора стояха равностойно на терена и трудно стигаха до голови ситуации. През това време обаче съдията Вилмар Ролдан на два пъти прибегна до намесата на VAR. Първо след удар на Лионел Меси, който блокиран от защитник на Венецуела, но арбитърът реши, че не е имало игра с ръка. След това венецуелците също поискаха дузпа след пробив на Дарвин Мачис и контакт с Хуан Фойт, но Ролдан отново остана безмълвен.

В началото на втората част аржентинците отново получиха добра възможност да пронижат противниковата врата. В 48-ата минута Лаутаро Мартинес получи топката на границата на наказателното поле и шутира към вратата, но нацели напречната греда.

В 55-ата минута Агуеро тръгна на слалом между играчите на Венецуела и само вещата намеса на Уилкер Фаринес в ключовия момент спаси символичните домакини от второ попадение в тяхната врата.

Последваха нови претенции за дузпа. Това се случи в 65-ата минута, когато Хуан Фойт събори на земята Дарвин Мачис. Съдията Ролдан отново остана безмълвен, въпреки консултацията с VAR, което чувствително нажежи обстановката на терена.

В 71-ата минута Роналд Ернандес получи много добро извеждащо продаване дълбоко в наказателното поле. Футболистът нанесе атрактивен удар от воле, но вратарят Франко Армани блесна със страхотен рефлекс и спаси.

В 74-ата минута аржентинците удвоиха преднината си. Серхио Агуеро шутира мощно, Уилкер Фаринес не успя да улови топката и тя попадна в непокрития Джовани Ло Селсо, който безпроблемно прати топката във вратата.

В края на двубоя футболистите на Венецуела отново изпуснаха нервите си, след като Родриго Де Пол игра с ръка в наказателното поле. Съдията Вилмар Ролдан обаче отново подмина ситуацията.

Венецуела - Аржентина 0:2

Голмайстори: Лаутаро Мартинес (10'), Джовани Ло Селсо (74')

Венецуела: Фаринес, Ернандес, Чансейор, Дел Пино Маго (С. Мартинес 56'), Росалес (Сейхас 83'), Морено, Ерера, Ринкон, Мурийо, Мачис (Дж. Мартинес 72'), Рондон
Селекционер: Рафаел Дудамел

Аржентина: Армани, Фойт, Пецела, Отаменди, Таяфико, Паредес, Де Пол, Акуня (Ло Селсо 68'), Л. Мартинес (Ди Мария 64'), Меси, Агуеро (Дибала 85')
Селекционер: Лионел Скалони