Кевин Дюрант подобри постижение на Майкъл Джордън, но не успя да се зарадва напълно, тъй като Оклахома Сити падна във Финикс със 115:122. 

Суперзвездата на Тъндър наниза 38 точки и за 41-и път поред преодоля границата от 25, с което надмина Въздушния, чиято подобна серия през 1986-87 бе от 40 мача. 

„Честно казано изобщо не ми пука и дори нямам търпение поредицата ми да приключи” заяви Дюрант, който бе доста ядосан след поражението на Гръмотевиците. 

При положение, че той вкарва средно по 32 точки през сезона обаче, изобщо не е ясно кога поредицата му ще приключи. Все пак в историята има и по-дълги серии от неговата. През 1963-64 Оскар Робъртсън прави това в 46 поредни двубоя, а през 1961-62  Уилт Чембърлейн във всичките 80 от редовния сезон. 

Загубата бе неприятна за гостите, които все пак с баланс 55-21 все още са с преднина пред ЛА Клипърс в битката за втората позиция в конференцията, като Ножиците имат 2 поражения повече. 

Успехът обаче бе от огромно значение за Финикс, който с баланс 46-31 продължава борбата за плейофите и в момента е на 8-о място. Горан Драгич вкара 26 точки за победителите, а Джералд Грийн и Пи Джей Тъкър добавиха съответно 24 и 22. 

Слънцата губеха със 111:112 2 минути и половина преди края, но избухнаха с 10 поредни точки, възползвайки се от грешки на съперника и пропуски при стрелбата му, за да стигнат до ценния триумф.