Барселона и Реал Мадрид отново ще спорят за баскетболната корона в Испания, след като каталунците успяха да стигнат до финала.

В решителен 5-и мач те надвиха Уникаха Малага със 77:74 след решителна тройка на Хуан Карлос Наваро и така спечелиха серията с 3-2 успеха. Кралския клуб ще има домакинско предимство в битката, която започва след няколко дни.

Двубоят в Барселона бе много оспорван, като гостите бяха по-добри през първото полувреме и имаха аванс. Те поведоха с 18:11 в първата част, но в края на периода преднината им бе само 20:18.

Във втората имаха превес от 26:19 и 30:24, но бяха застигнати при 32:32, а на почивката водеха само с 37:35. Серия от 9 поредни точки на каталунците ги изведе напред в средата на третата част при 49:44, но преди решителния период резултатът бе 57:57.

В него Барса дръпна с 68:61, след като реализира 7 поредни точки. Гостите обаче не се предадоха и намалиха пасива си до 70:72 минута и половина преди края. Последваха пропуски и от двете страни, а Фран Васкес изравни със забивка 37 секунди преди края.

Хуан Карлос Наваро обаче реализира от далечна дистанция 19 секунди преди сирената, за да даде аванс на своя тим от 75:72, а след това гостите не успяха да изравнят и така Барса стигна до финала, затваряйки мача от наказателната линия.

Дешон Томас вкара 14 точки за победителите, а героят Наваро реализира 10 само за 10 минути на площадката.