Баскетболистите на Минесота показват, че през този сезон с тях ще трябва да се съобразяват. Въпреки че пропиляха аванс от 34 точки, Вълците спечелиха гостуването си на Атланта със 117:107 и прекъснаха серията на съперника от 7 поредни победи.

Андрю Уигинс вкара рекордните в кариерата си 33 точки, а избраният от Драфта под №1 Карл-Антъни Таунс добави 17 и овладя 12 борби за триумфа, който обаче можеше и да се превърне в катастрофа.

Минесота водеше със 72:42 на почивката, а в третата част разликата се вдигна до 81:47. Домакините обаче завършиха силно периода и го спечелиха с 42:21, а в 3 минути и 26 секунди преди края се приближиха до 106:107 след кош на Пол Милсап. Уигинс обаче вкара 7 поредни точки, за да гарантира успеха на своя тим, който подобри баланса си до 4-2. Атланта е със 7-2.

Останалите резултати: Филаделфия – Чикаго 88:111 (Сиксърс със 17 поредни загуби, ако се върнем до миналия сезон), Индиана – Орландо 97:84, Денвър – Портланд 108:104 (Нъгетс спряха серия от 8 поредни загуби от Трейл Блейзърс), ЛА Клипърс – Мемфис 94:92, Сакраменто – Сан Антонио 88:106.