Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук осигуриха още една победа на Оклахома Сити, след като бяха в основата на триумфа със 110:104 над Денвър.

Първият наниза 30 точки и взе 12 борби, а гардът добави 27 точки и 12 асистенции за 5-ия пореден триумф на отбора, който подобри баланса си до 31-12 и е твърдо на трето място в конференцията.

Гръмотевиците преодоляха отчайваща стрелба от далечна дистанция, след  като успяха само в 21% от опитите си от тройката, за да постигнат 20-ата си победа в последните 24 мача.

Енес Кантер добави 25 точки за триумфа, който обаче не дойде никак лесно. Нъгетс водеха с 12 точки през първото полувреме, а в последната четвърт се приближиха опасно, преди Дюрант и Уестбрук да имат ключови отигравания и да вдигнат разликата до 104:95, с което до голяма степен гарантираха крайния успех.

Данило Галинари водеше Денвър с 27 точки, но тимът не успя да постигне нова знаменита победа, след като миналата седмица успя да надвие шампионите от Голдън Стейт.

Останалите резултати: Маями – Милуоки 79:91 (Дуейн Уейд игра с болки в рамото и вкара едва 2 точки за 21 минути, а Бъкс се наложиха над Хийт за 5-и път поред), Ню Орлийнс – Минесота 114:99 (35 точки на Антъни Дейвис), Финикс – Индиана 94:97 (14-а загуба в последните 15 срещи за Сънс).