Баскетболистите на Рилски спортист спечелиха първата си Купа на България, след като на финала в Ботевград победиха фаворита Лукойл Академик с 90:80.

Тимът от Самоков изигра много силна трета част, в която изледе напред в резултата и до края не изпусна водачеството, за да триумфира с престижния трофей.

Студентите контролираха мача до почивката, когато успяха да поведат с 11 точки в един момент и след 20 минути бяха напред при 40:33.

Решаваща се оказа третата четвърт, която Рилски спечели с 28:12 и преобърна тотално ситуацията на игрището за да поведе с 61:52 преди последните 10 минути.

В решителната четвърт Лукойл намали пасива си до 61:65, но Тони Гуджино наниза тройка с нарушение и за Академик нямаше връщане назад.

Франк Търнър изигра много добър мач за победителите и завърши с 21 точки, 9 борби и 8 асистенции. С важни изяви бе и Тони Гуджино след 20 точки, а Тристан Кери се отчете с 16 и 8 борби за успеха на тима на Росен Барчовски.