Когато Портланд дръпна със 72:51 в началото 3 минути и половина след началото на третата част изглеждаше, че Блейзърс ще запишат още една победа, а Хюстън ще преживее поредното си разочарование.

Джеймс Хардън обаче бе на друго мнение. Брадата поведе Ракетите към знаменит обрат, след като наниза 46 точки, а тексасци изиграха един от най-добрите си мачове за сезона, печелейки със 119:105 и спирайки серията на съперника от 6 поредни успеха.

Те завършиха мача със серия от 68:33, като още до края на третата част се приближиха до 86:93 благодарение до голяма степен на Хардън, а в последната пометоха противнита си със 33:12.

Триумфът беше много важен, тъй като съперниците водят битка за плейофите. Хюстън се подобри до 29-29, а Портланд е с 30-28, но тимът допусна много сериозен срив и разочарование.

Хюстън открадна топката 14 пъти и предизвика 21 грешки от противника, който тотално изпусна контрола. Деймиън Лилард и Си Джей Маккълъм завършиха с 23 и 20 точки, но в решителните минути не успяха да спрат пропадането на своя тим, като се видя, че Портланд все още има доста неща върху които да работи.

Останалите резултати: Бостън – Милуоки 112:107 (9-и пореден домакински успех за Селтикс), Ню Орлийнс – Оклахома Сити 123:119 (трета загуба в последните 4 мача за Тъндър), Финикс – Бруклин 106:116 (преди мача Нетс се разделиха с Джо Джонсън), Юта – Сан Антонио 78:96 (29 точки на Кауай Ленърд).