Шарлът Хорнетс сякаш навлиза в най-добрата си форма в най-подходящия момент през сезона.

Тази нощ Стършелите наваксаха изоставане от 15 точки във втората част, за да спечелят гостуването си на Маями със 109:106.

Така те подобриха баланса си до 39-29, като по този начин се изравниха по показатели с Горещите, като и двата отбора имат реален шанс за третото място в конференцията. Атланта и Бостън обаче също са в тази битка.

Триумфът бе 15-и в последните 18 мача за Шарлът, докато Маями загуби 10-и мач през сезона, в който отборът е имал  двуцифрен аванс, което определено не говори добре за състава.

Домакините водеха с 45:30 в средата на втората част, но до края гостите заличиха пасива си и бяха напред до самия край, въпреки че в един момент разликата падна до 91:90, а и Дуейн Уейд имаше шанс да прати мача в продължение, но изстрелът му със сирената не се оказа точен.

Останалите резултати: Филаделфия – Уошингтън 94:99, Индиана – Торонто 94:101 (прод, Пейсърс губят 7-и двубой от 8, които са играли през  сезона с добавено време), Атланта – Бруклин 116:98, Милуоки – Мемфис 96:86, Юта – Финикс 103:69.