Малко след началото на втората четвърт на двубоя между Сан Антонио и Шарлът изглеждаше, че Шпорите са се насочили към поредна победа.

Те водеха с 30:7 и контролираха изцяло нещата. Джереми Лин обаче реши да напомни за истерията, която преди години създаде в НБА. Той наниза 29 точки, от които 15 в последната част и Стършелите измъкнаха успех с 91:88.

„Просто решихме, че няма какво да губим и заиграхме здраво. Това е огромна победа за нас“ заяви гардът, който реализира 11 от 18 изстрела от игра, като вкара 3 тройки в последната четвърт. Кортни Лий добави 17 точки, а Ник Батум вкара 15.

Шарлът намали пасива си на 15 точки на почивката, а след третата четвърт се приближи до 67:72. Лин избухна с няколко точни стрелби и мачът тръгна кош за кош. Гардът вкара от средно разстояние за 89:88 48 секунди преди края, а след като Кауай Ленърд пропусна на два пъти, добави два наказателни удара.

След това Пати Милс и Дани Грийн не успяха от далечно разстояние за гостите и така тексасци не успяха да постигнат 60-ата си победа за сезона, като бяха приземени след триумфа над Голдън Стейт през уикенда.

„Допуснахме необичайно много грешки и бяхме твърде непостоянни“ обясни Тим Дънкан, който реализира 16 точки за гостите, но това бе най-сериозният обрат допуснат от отбора му, откакто той влезе в лигата през 1997-а.

Останалите резултати: Индиана – Филаделфия 91:75, Кливланд – Денвър 124:91, Минесота – Голдън Стейт 104:109, Атланта – Уошингтън 102:117, Чикаго – Сакраменто 109:102, Бостън – Орландо 107:96, Детройт – Милуоки 92:91, Финикс – Мемфис 97:103.