Баскетболистите на Голдън Стейт може и да не подобрят рекорда на Чикаго от 72 победи, но все пак постигнаха нещо, което само Майкъл Джордън и компания бяха правили досега.

Тази сутринт Уориърс победиха лесно основния си конкурент Сан Антонио със 112:101 у дома и станха втория отбор достигнал границата от 70 победи за сезона. Успех в оставащите 3 срещи на отбора ще донесат и рекорда. Двубоите са два срещу Мемфис и визита в Сан Антонио в неделя.

„Само два отбора са стигнали до мястото, на което ние сме в момента. Изпитваме гордост и това е нещо, което трябва да бъде оценено“ заяви Стеф Къри, който водеше своя тим с 27 точки.

„Повечето момчета в съблекалнята казват – хайде, толкова сме близо, да атакуваме рекорда“ заяви Дреймонд Грийн, с което ясно показа, че калифорнийци ще се стремят към триумфа, за да влязат в историята.

Грийн вкара 18 точки, а Харисън Барнс помогна с 21 за успеха, който гарантира първото място на отбора след редовния сезон и съответно домакинско предимство в целите елиминации.

Къри вкара 15 точки в третата четвърт, в която тимът му увеличи аванса си от 52:40 на почивката до 87:69 преди последния период, в който Шпорите само намалиха изоставането си. Кауай Ленърд водеше гостите с 23 точки.

„Не можеш да правиш грешки срещу тези момчета. Та те са най-добрият тим на планетата. Ако загубиш концентрация в защита, ще бъдеш наказан“ призна Грег Попович, чийто тим задължително ще трябва да спечели в Оукланд, ако иска да елиминира Голдън Стейт при среща между тях в плейофите.

Останалите резултати: Атланта - Торонто 95:87, Маями - Чикаго 106:98, Хюстън - Финикс 115:124, Сакраменто - Минесота 97:105.