Баскетболистите на Голдън Стейт успяха да се измъкнат в Мемфис и след 100:99 вече имат 71 победи за сезона, запазвайки шансове да подобрят рекорда на Чикаго от 72 успеха.

Те обаче успяха да изравнят постижението на Биковете от 33 успеха като гости през сезон 1995-96 и ако победят в Сан Антонио тази нощ, ще го надминат. В залата на Шпорите обаче калифорнийци имат 33 поредни поражения.

Двубоят срещу Гризлис също бе доста труден, защото домакините от Мемфис имаха аванс от 90:80 в средата на последната четвърт. Последва обаче щурм на гостите и серия от 18:7 за преднина от 98:97 след тройка на Харисън Барнс.

Мат Барнс вкара два наказателни удара за домакините, но след това Дреймонд Грийн направи добавка за 100:99 минута преди сирената. Последва пропуск на Зак Рандолф, но и Къри на два пъти пропусна отдалеч.

8 секунди преди сирената топката бе за Мемфис, но Ланс Стивънсън пропусна на два пъти, първи при пробив, а след това и при стрелба от крилата, като и в двата случая бе далеч от целта и в крайна сметка гостите оцеляха.

„Това е голяма победа“ заяви Стеф Къри, който остана със 17 точки в мача. Грийн се отчете с 23 и 11 борби, а Клей Томпсън добави 20. Поражението остави Гризлис 6-и в класирането с 42-38.

Останалите резултати: Ню Орлийнс – Финикс 100:121, Атланта – Бостан 118:107, Чикаго – Кливланд 105:102, Портланд – Минесота 105:106, Сакраменто – Оклахома Сити 114:112.