Кайри Ървинг наниза 35 точки, а ЛеБрон Джеймс отбеляза 34 и двамата бяха в основата на победата над Атланта със 109:94, която гарантира първото място на тима в Източната конференция на НБА.

Кавалиърс си гарантираха домакинско предимство до финалите, след като спечелиха втората и третата четвърт с 68:49, за да установят контрол върху двубоя. ЛеБрон бе неудържим, като вкара 13 от 16 изстрела от игра, добави 6 борби и 6 асистенции.

Кент Бейзмор водеше Ястребите с 23 точки, за които обаче поражението не бе фатално, тъй като Бостън падна от Шарлът у дома и това гарантира, че Атланта ще заеме трето или четвърто място в конференцията и ще има домакинско предимство в първия кръг на плейофите.

Атланта е с показатели 48-33, а по-надолу в подреждането е крайно любопитно, защото Маями е с 47-33, а Бостън и Шарлът с по 47-34. Хорнетс спечелиха визитата си на Селтикс със 114:100, след като пометоха съперника във втората четвърт, завършила 39:13. Джереми Лин вкара 19 от своите 25 точки именно в този период и в оставащите мачове всичко може да се случи.

Останалите резултати: Орландо – Милуоки 107:98, Минесота – Хюстън 105:129, Оклахома Сити – ЛА Лейкърс 112:79, Ню Орлийнс – Чикаго 116:121, Бруклин – Уошингтън 111:120, Финикс – Сакраменто 101:105.