Баскетболистите на Кливланд са само на победа от втория кръг на плейофите. Благодарение на голямото си трио Кавалиърс надвиха Детройт със 101:91 и дръпнаха с 3-0 успеха преди второто си гостуване на Пистънс.

Кайри Ървинг завърши с 26 точки, като имаше ключови изяви в края, а ЛеБрон Джеймс и Кевин Лав добавиха по 20 за успеха, като Краля се отчете и с 13 борби.
Поражението бе 11-о поред за Буталата от Кливланд и общо 9-о в елиминациите.

Домакините заличиха пасив от 9 точки в последната част и намалиха пасива си само на една. Кайри Ървинг обаче отговори с тройка, а след това Джей Ар Смит вкара ключова стрелба за 95:90. За последните 3 минути домакините вкараха само точка, а загубиха и борбата с 32-46, което също бе решаващо.

В другия мач на Изток Бостън победи Атланта със 111:103 и намали изоставането си на 1-2 успреха. Селтикс ще бъдат домакини и в следващия двубой, когато ще опитат да изравнят.

Айзея Томас избухна с рекордните в кариерата си 42 точки за успеха, като реализира 12 от 24 изстрела от игра, вкарвайки 5 тройки. Домакините водеха с 20 точки в средата на втората част, но в началото на последната Ястребите вече бяха заличили изоставането си. Домакините обаче вкараха 5 поредни точки, за да се откъснат с 104:98 и след това запазиха аванса си, като Томас гарантира успеха с тройка за 108:101.