Плейофите в НБА стават все по-интересни и Портланд и Шарлът върнаха интригата в сериите срещу ЛА Клипърс и Маями.

Трейл Блейзърс спечелиха с 96:88 у дома и намалиха пасива си на 1-2. Деймиън Лилард поведе домакините с 32 точки, Си Джей Маккълъм вкара 27, а центърът Мейсън Плъмли изигра страхотен мач с 6 точки, 21 борби и 9 асистенции.

Гостите от Лос Анджелис водеха с 85:81 по-малко от 4 минути преди края, но последва серия от 15:3 за Портланд. Морис Харклес регистрира ключова забивка за 91:86 55 секунди преди сирената, а гостите вкараха кош от игра едва в края, когато всичко бе ясно.

Шарлът също намали пасива си на 1-2 след 96:80 срещу Маями. Това бе първи успех за Хорнетс в елиминациите от 14 години. Новобранецът Франк Камински бе с ключови изяви, като вкара 9 от своите 15 точки по време на серията от 18-0 в третата част, която реши двубоя. Джереми Лин завърши с 18, а Кемба Уокър добави 17 точки за победителите.

Оклахома Сити пък вече води с 3-1 срещу Далас и ще може да затвори серията у дома в следващия двубой. Тъндър спечелиха отново като гости, сега със 119:108. Ръсел Уестбрук завърши с 25 точки и 15 асистенции, Енес Кантер избухна с 28, а Кевин Дюрант добави 19 точки, като в края бе изгонен за груб фаул, след като удари с лакът Джъстин Андерсън.

Индиана изравни на Торонто на 2-2 след убедително 100:83 у дома. Ключовият мач №5 е в Канада. Джордж Хил и Ян Маинми вкараха по 22 точки, а Пол Джордж добави 19 за Пейсърс. Раптърс вкараха едва 36% от стрелбите си, като ДеМар ДеРозън отново имаше проблеми, като остана едва с 8 точки.