Стеф Къри показа защо е толкова важен за Голдън Стейт. Суперзвездата се завърна в игра след двуседмично отсъствие заради разтежение в коляното и наниза 40 точки, извеждайки шампионите до победа над Портланд със 132:125 след продължение и аванс от 3-1 в серията. Уориърс ще бъдат домакини в мач №5.

Гардът не започна двубоя и в първите 3 части определено изглеждаше, че е извън ритъм, но в края бе неудържим и не остави шансове на домакините, които се бореха здраво, но сега са на прага на елиминация.

Началото бе шокиращо, защото Пионерите дръпнаха с 16:2 в средата на първата част. Няколко тройки и пропуски от съперника помогнаха на Трейл Блейзърс да се откъснат напред. Къри се появи и малко след това отбеляза първия си кош след пробив. Личеше обаче, че не е в добър ритъм, тъй като направи и доста пропуски.

Голдън Стейт успя да се съвземе и до края на периода стопи пасива до 18:26, като домакините могат да съжаляват, тъй като авансът им можеше да бъде и много по-голям, защото стрелбата им от игра бе едва 9 от 29 или 31%.

Във втората част мачът се накъса и изнерви, като в един момент Шон Ливингстън от Уориърс бе изгонен заради гневна реакция към съдиите. Шампионите се приближиха до 45:48 след 10 поредни точки, но Портланд удържа аванса си и на почивката водеше с 67:57. Къри имаше 11 точки при стрелба от игра 5 от 13.

Още в третата част обаче Голдън Стейт заличи изоставането си, а в последната мачът тръгна кош за кош. Портланд водеше със 107:103 и 111:108, но Харисън Барнс изравни с тройка 51 секунди преди края. Пропуски на Деймиън Лилард и Къри пратиха мача в продължение.

И в него Стеф се развихри. Той вкара първите 12 точки за отбора си, който поведе със 123:118, а след нова тройка направи 128:120 и гарантира триумфа. Къри отбеляза 5 изстрела отдалеч от 16 опита, като общо стрелбата му от игра бе 16 от 32. Клей Томпсън помогна с 23 точки, а Дреймонд Грийн добави 21.

За домакините Деймиън Лилард вкара 36, но при стрелба от игра едва 9 от 30. Си Джей Маккълъм добави 24, но те не бяха достатъчни.