Лукойл Академик не остави шансове на Балкан и го разби със 79:59 в мач №2 от финала в баскетболното първенство и вече води с 2-0 в серията преди двете поредни срещи в Ботевград.

За разлика от първата среща, която се реши в последните секунди, този път Студентите бяха много убедителни, а техният съперник не успя да разкрие потенциала, който притежава.

Още в първата четвърт домакините поведоха с 25:13, а във втората ситуацията не се промени и на почивката авансът на Лукойл бе достатъчно солиден – 50:32.

Нищо не се промени и след нея. Скоро разликата мина 20 точки и домакините спокойно завършиха двубоя, за да са само на победа от нова титла в шампионата. Все пак у дома Балкан ще се стреми да върне интригата.

Желко Шакич реализира 21 точки и взе 7 борби за победителите, Филип Барович добави 15, а Христо Захариев помогна с 13 за триумфа.