Баскетболистите на Голдън Стейт преполовиха пътя до втората си поредна титла, след като размазаха Кливланд със 110:77 и вече водят с 2-0 в серията. Сега предстоят две срещи в залата на Кавалиърс, като първата е в четвъртък, от 4 часа сутринта българско време.

Уориърс не оставиха съмнение в превъзходството си, като този път голямата фигура бе Дреймонд Грийн, който се отчете с 28 точки, от които 5 тройки, а добави и 7 борби и 5 асистенции. Стеф Къри имаше проблеми с нарушения, но за 25 минути вкара 18 точки, от които 4 тройки. Клей Томпсън също наниза 4 изстрела отдалеч за 17 точки.

Солидната игра в защита отново даде голямо предимство на Уориърс, докато съперникът им отново не намери път към коша и всъщност бе потвърдено, че големият проблем на Кливланд дотук в серията е именно играта в атака.

В първата част двубоят тръгна равностойно. Кливланд успя да поведе с 4:0 и 10:6, но беше застигнат. След няколко смени на водачеството Кавалиърс се оттеглиха с аванс от 21:19 след 12 минути. ЛеБрон Джеймс нямаше точка в този период, както и Клей Томпсън.

Силни минути на Уориърс във втория период обаче, им дадоха солиден аванс. Дреймонд Грийн вкара няколко стрелби, Клей и Стеф станаха по-точни и след серия от 20:2 Уориърс дръпнаха с 42:30. Гостите отново имаха проблеми в атаката си и не бяха ефективни.

Разликата стигна 52:37 малко повече от 2 минути преди почивката, но пък в оставащото време Кавалиърс нанизаха 7 поредни точки срещу нито една за домакините и намалиха изоставането си на 8 на почивката. ЛеБрон Джеймс
Наниза 14 точки в тази четвърт, а Грийн водеше Голдън Стейт с 18.

След паузата обаче вместо да се получи подем в играта на Кливланд, тя тотално се разпадна. Серия от 12:4 помогна на Голдън Стейт да дръпне с 69:53, а преди последната четвърт авансът стигна 20 точки – 82:62.

9 поредни точки на старта на тази част означаваше, че срамът за Кавалиърс ще бъде пълен и доста рано Тайрон Лу бе принуден да извади звездите си, които се намират в изключително трудна позиция преди двете поредни срещи в „Куикън Лоунс Арина”.

Голдън Стейт имаше предимство по всички показатели – 54% срещу 35% при стрелбата от игра, 15-5 при тройките, 46-34 при борбите, 26-15 при асистенциите и всичко това обяснява напълно защо се стигна до този разгром.

ЛеБрон Джеймс отново бе близо до трипъл-дабъл с 8 борби и 9 асистенции към 19-те си точки, но този път Кайри Ървинг вкара едва 10 точки, а участието на Кевин Лав в следващия мач не е сигурно, тъй като той напусна в третата част заради виене на свят, след като пострада при една ситуация през първото полувреме, когато Харисън Барнс го удари с лакът в главата.

Голдън Стейт – Кливланд    110:77 (19:21, 33:23, 30:18, 28:15)
Уориърс: Барнс 5, Грийн 28, Богът 2, К. Томпсън 17, Къри 18 (Игуодала 7, Ливингстън 7, Езили 6, Барбоса 10, Кларк 7, Спейтс 3, Ръш)
Кавалиърс: Джеймс 19, Лав 5, Т. Томпсън 8, Смит 5, Ървинг 10 (Джеферсън 12, Делаведова 7, Шъмпърт 3, Фрай, Мозгов 5, Дж. Джоунс, Д. Джоунс, Уилямс)