Треньорът на Голдън Стейт Стив Кър бе бесен на реферите след мач №6 от финала в НБА, завършил 115:101 за Кливланд, което доведе до 3-3 в серията.
Съдиите свириха 6 нарушения на лидера на Уориърс Стеф Къри и след като той реагира бурно хвърляйки предпазната си гума, го изгониха, което ядоса и наставника.
„Той имаше пълното право да се ядоса. Той е МВП на лигата, а получи 6 нарушения, 3 от които бяха смешни. Първо открадна чисто топката, а след това ЛеБрон симулира и съдията се хвана. Радвам се, че изрази разочарованието си по този начин. В крайна сметка това са финали и всички се борят. Не може обаче, когато има нарушения при всяко отиграване и Стеф и Клей непрекъснато са държани и дърпани, да се отсъждат фаулове за най-лекото докосване” заяви Кър, който все пак призна предимството на Кавалиърс.
„Нека да бъда ясен: Ние не загубихме заради съдийството. Кливланд тотално ни надигра и заслужаваше да победи. Тези три нарушения обаче бяха неприемливи, особено когато са отсъдени срещу най-полезния играч в Лигата” добави той, с което със сигурност ще си навлече глоба. Такава се очаква да отнесе и Къри, тъй като хвърляйки гумата си тя удари фен на първия ред, който се оказа син на един от собствениците на Кавс.
„И друг път съм хвърлял гумата си и обикновено го правя към съдийската маса. Не се целех в никого, най-малкото в привърженик на Кливланд. Определено не исках да насоча гнева си натам. Не е приятно, че загубихме, но пък имаме още един шанс да спечелим и то у дома” оправда се гардът.
Съпругата на Стеф пък заподозря Лигата, в стремежа да се доведат нещата до 7-и мач, който ще предизвика сериозен интерес по света и ще донесе още приходи на НБА.







Борисов и Пеевски останаха без държавна охрана, ГЕРБ посочи Радев с пръст (ВИДЕО)
Опасни вещества предизвикали експлозията в Горна Оряховица? (ВИДЕО)
Девет труса до Техеран предизвикаха опасения от сеизмично бедствие
Понятията ''справедлива цена'' и ''прекомерно висока цена'' влизат в закона
Гюров за свалената охрана на Пеевски и Борисов: Смелостта не бива да е сезонно явление
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Тези модели ни напускат през 2026
Историческо: BMW събира всички арт автомобили за първи път
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Как да се грижим за чувствителният тип кожа?
Какво е холестеролът?
Коментари
Напиши коментар17:00 | 17 юни 2016 г.
13:40 | 17 юни 2016 г.
12:46 | 17 юни 2016 г.
12:38 | 17 юни 2016 г.
12:33 | 17 юни 2016 г.
Напиши коментар