Крилото на Кливланд Кевин Лав напомни за себе си, като избухна с 34 точки в първата част и общо завърши с 40, за да вдъхнови шампионите за победа над Портланд със 137:125.

Това е второ постижение по точки за една четвърт, като повече от него има единствено Клей Томпсън, който през 2015-а се отчете с 37 при успех над Сакраменто.

„Всичко бе както обикновено. Просто влязох в добър ритъм. Изобщо не знаех за рекорда” заяви Лав, който отбеляза 11 от 14 изстрела за периода, като от тройката бе 8 от 10.

Благодарение на него Кливланд дръпна с 46:31 след първите 12 минути, а след това разликата скочи до 81:60 на полувремето. ЛеБрон Джеймс се отчете с втория с трипъл-дабъл за сезона след 31 точки, 13 асистенции и 10 борби и за Трейл Блейзърс нямаше шансове, въпреки че Деймиън Лилард реализира 40 за гостите.

„Кевин бе фантастичен. Той бе под пара и ние просто трябваше да му подаваме, а той да вкарва” коментира Джеймс, чийто тим остава на върха на Изток с баланс 11-2. Портланд загуби за 5-и път в 6 срещи и влоши показателите си до 8-9.

Останалите резултати: Филаделфия – Мемфис 99:104 (прод), Шарлът – Сан Антонио 114:119, Орландо – Финикс 87:92, Индиана – Атланта 85:96, Бруклин – Бостън 92:111, Детройт – Маями 107:84, Хюстън – Торонто 102:115, Далас – ЛА Клипърс 104:124, Юта – Денвър 108:83, Ню Орлийнс – Минесота 117:96, Сакраменто – Оклахома Сити 116:101.