ЛА Клипърс нанесе тежка загуба на шампиона Кливланд, след като го победи със 113:94 при това в залата на Кавалиърс.

Поражението бе второ поредно за шампионите, докато калифорнийци прекъснаха серията си от 3 последователни загуби по впечатляващ начин.

Джей Джей Редик реализира 23 точки, Крис Пол добави 16, а Блейк Грифин се отчете с 13 и 11 асистенции. От пейката по 12 точки вкараха Остин Ривърс и Джамал Крофърд.

„В последните си два мача бяхме зле. Това обаче се случва. Трябва да оправим нещата, но ще имаме възможност бързо да го направим“ заяви ЛеБрон Джеймс останал със скромните 16 точки и направил 5 грешки.

Ключови се оказаха последните 2 минути на втората част и началото на третата, защото гостите завършиха първото полувреме със серия от 11:5, за да поведат с 58:50 на почивката, а след това започнаха второто полувреме със 13:2, вдигайки аванса си до 71:52.

Кливланд остава лидер на Изток с баланс 13-4, докато Клипърс е трети на Запад с 15-5, но има само едно поражение повече от Сан Антонио и 2 от лидера Голдън Стейт.

Останалите резултати: Шарлът – Далас 97:87, Бруклин – Милуоки 93:111, Мемфис - Орландо 95:94 (Гризлис наваксаха пасив от 13 точки в последните 6 минути), Юта – Маями 110:111.