Кливланд – Голдън Стейт ще бъде следващото голямо съперничество в НБА, дори от калибъра на Селтикс срещу Лейкърс, обяви треньорът на Кавс Тайрон Лу.
Двата тима ще се срещнат на Коледа за първи път през сезона, а мнозина очакват и през юни да изиграят третия си пореден финал, което ще се случи за първи път в историята.
Бостън и Лос Анджелис имат 11 финала помежду си, от които 6 за 8 години през 60-те и след това 3 пъти за 4 сезона през 80-те. Нито веднъж обаче, те не играха три пъти поред.
„Да, може да бъде нещо такова, ако отборите продължават да печелят. Това са два страхотни тима и ние се радваме, че продължаваме да бъдем в подобна позиция“ заяви Лу, чийто тим води на Изток с 22-6, докато Уориърс са №1 в Лигата с 27-4.
Фаворитите спечелиха поредните си мачове, като шампионите разбиха Бруклин със 119:99, след 19 точки на ЛеБрон Джеймс. Те поведоха с 46 точки в третата част и резервите доиграха двубоя. Лошата новина е, че крилото Джей Ар Смит ще отсъства поне 3 месеца заради операция на пълеца на дясната ръка.
„Страхотно е, че ще играем на Коледа. Това е прекрасен ден и един от най-важните през сезона и съм радостен, че ще бъда част от него отново“ заяви ЛеБрон, който е 3-0 в кариерата си у дома на Рождество.
Голдън Стейт имаше повече проблеми, но спечели като гост на Детройт със 119:113 след 32 точки на Кевин Дюрант и 25 на Стеф Къри. Уориърс спечелиха за 7-и път поред, въпреки че направиха 23 грешки. Дреймонд Грийн заби минута и половина преди края, за да наруши равенството 110:110, а след пропуск на Колдуел-Поуп отдалеч, Клей Томпсън реализира още 2 точки и гостите удържаха.
Кливланд ще приеме Голдън Стейт утре вече от 21,30 часа българско време, а мачът ще бъде предаван пряко по Диема Спорт 2 hd.







Успехи за четири зодии на 26 октомври
Рецепта за яйца със спанак по турски
РЗИ-Бургас: Водата в Елените още не е годна за пиене
Хороскоп за ноември: Големи разкрития и трансформации
Откриха начин за лечение срещу рак на простата
Мъж пострада сериозно по време на лов край Велинград
Опитен пилот съветва: Своеволната смяна на местата в самолета не е безопасна
България изпревари Япония по дял на електромобилите
15-те най-скъпи автомобила от Америка
Китайски въздушни възглавници убили шестима шофьори
Това нещо на снимката развива 1005 конски сили!
Инцидент с бъркане в очите прекрати главната битка на UFC 321 в Абу Даби
Макензи Дърн триумфира с титлата в категория „сламка“ на UFC
Умар Нурмагомедов с доминираща победа над Марио Баутиста в Абу Даби
Александър Волков спечели противоречиво след скучен двубой с Жаилтон Алмейда
Болест на котешкото одраскване
XII национален конгрес по интервенционална кардиология – научни достижения, иновации и обмен на опит с терапевтична работа на живо
ИСУЛ обявява безплатни прегледи за рак на простатата през ноември
Пирогов провежда още един курс по първа долекарска помощ при инциденти с възрастни
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар