Баскетболистите на Атланта Хоукс направиха знаменит обрат, след като наваксаха 20 точки в последната част и биха Хюстън като гости със 113:108.

Ястребите изоставаха със 77:97 по-малко от 8 минути и половина преди края, но бяха вдъхновени от Тим Хардуей-младши, който изигра най-добрия мач в кариерата си.

Синът на легендарния гард от близкото минало, се отчете с 33 точки, като вкара 23 в последния период. Той успя в 8 от 11 изстрела в решителната четвърт, от които три тройки. Негова страхотна забивка 41 секунди преди сирената даде аванс на Атланта от 111:108, а  след това Тревър Ариза пропусна от тройката и Ракетите загубиха.

Дуайт Хауърд помогна за успеха с 24 точки и 23 борби срещу бившия си отбор, като бе освиркан от феновете и имаше сдърпване с Патрик Бевърли. Атланта подобри баланса си до 29-21, а Хюстън е с 36-17, въпреки че Джеймс Хардън се отчете с 41 точки за домакините.

„Не зная какво стана. Явно се успокоихме твърде рано, че сме спечелили и изневерихме на принципите си“ заяви Хардън.

Другите резултати от деня: Уошингтън – ЛА Лейкърс 116:108 (16-а поредна домакинска победа за Уизърдс), Сан Антонио – Филаделфия 102:86 (Грег Попович изравни Джери Слоун по победи начело само на един отбор с 1127), ЛА Клипърс – Голдън Стейт 120:133 (9-и пореден успех на Уориърс над тима от Лос Анджелис).