Голдън Стейт може да има Стеф Къри, Кевин Дюрант и Клей Томпсън, но Дреймонд Грийн остава сърцето на отбора.

Рано тази сутрин крилото отново вдъхнови Уориърс, като наниза 5 тройки и завърши с 21 точки, а калифорнийци победиха Юта със 115:104, за да поведат с 2-0 в серията. Той добави 7 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки за триумфа.

Кевин Дюрант отбеляза 25, а Стеф Къри още 23 за успеха, който бе 6-и поред в елиминациите за Голдън Стейт, който също както Кливланд все още е без поражение.

Отново силна първа част, завършила 33:15 даде контрола на домакините, които останаха напред до последно, макар че в третата част разликата падна на 6 точки, а преди последната бе 10. Реално обаче триумфът не бе поставен под въпрос, тъй като най-много гостите се приближиха до 102:109 2 минути преди края, но в ответната атака Андре Игуодала заби и всичко бе ясно.

Гордън Хейуърд водеше Джазмените с 33 точки, а Руди Гобер добави 16 и 16 борби, но липсата на Джордж Хил, пропуснал мача поради контузия, се отрази. Юта ще бъде домакин в следващите два мача в Солт Лейк Сити, където ще се надява да върне интригата.