Баскетболистите на Лукойл Академик отново станаха шампиони на България, след като победиха Берое с 83:76 като гости и затвориха серията с 3-1 победи.

Това е трета поредна титла за Студентите и 14-а за последните 15 години, с което доминацията на отбора в първенството продължава.

Въпреки че старозагорци вкараха първите 8 точки в мача, Лукойл бързо се върна в мача, а във втората четвърт изигра отлични минути, за да направи серия от 19:2 и да поведе с 16 точки на почивката при 48:32.

В третия период разликата скочи до 20 точки, но домакините успяха да стопят голяма част от пасива си и 3 минути преди края разликата падна до 73:79. Пропуски на старозагорци в 4 поредни нападения и лошо организация в атака обаче, гарантира победата на Лукойл.

Гостите отбелязаха 16 тройки от 30 опита, което до голяма степен им помогна да спечелят. Плеймейкърът Дани Гибсън бе невероятен с 30 точки, от които 7 тройки при обща стрелба от игра 10 от 14. Антъни Бийн добави 16 точки от пейката. За домакините Брандис Рейли-Рос се отчете с 21 точки, но и с пропуски в края.