Стеф Къри и Кевин Дюрант отново бяха неудържими и това означаваше лоши новини за Кливланд. Гардът завърши с трипъл-дабъл от 32 точки, 10 борби и 11 асистенции, а крилото се отчете с 33 точки, 13 овладени топки и 5 чадъра, за да изведат Голдън Стейт към нов разгром над Кливланд, този път със 132:113 и аванс от 2-0 във финала на НБА.

Калифорнийци отново показаха отлична стрелба, като нанизаха 51,7% от опитите си и вкараха 18 тройки срещу едва 8 за Кавалиърс. Предимството им в борбите от 53-41 също бе значимо и така те остават без загуба в плейофите, поставяйки абсолютен рекорд от 14 поредни победи.

ЛеБрон Джеймс опита да държи своя тим в мача, като завърши с 29 точки, 11 борби и 14 асистенции, изравнявайки Меджик Джонсън по трипъл-дабъли във финали по 8, но шампионите отново изпуснаха двубоя в третата четвърт.

Утешителното за тях е, че миналата година бяха загубили първите два мача общо с 48 точки разлика преди да успеят да направят знаменит обрат. Сега пораженията им са общо с 41 точки, като те ще бъдат домакини в следващите два мача.

Добрата новина за домакините в началото бе завръщането на треньора Стив Кър, който след месец и половина отсъствие зае мястото си на пейката на отбора.

Лошата обаче в началото бе, че гостите започнаха ударно и дръпнаха с 9:3, вкарвайки първите си 5 стрелби в сблъсъка. Уориърс, които имаха 4 грешки за целия първи мач, бяха направили толкова за малко повече от 5 минути игра сега.

Калифорнийци обаче не се стреснаха и с добра стрелба отдалеч и активна защита бързо промениха ситуацията, за да поведат с 26:16. Те бяха напред с 40:34 след първата част, а в началото на втората вече водеха с 47:35.

Серия от 8 поредни точки върна Кавс в двубоя, като ЛеБрон Джеймс бе изключително агресивен. Той наниза 18 точки до почивката, като при 8-те си успешни стрелби пробиваше до коша. Кевин Лав също бе на добро ниво с 15 и Кливланд губеше само с 64:67 след 24 минути.

За домакините Кевин Дюрант не блестеше толкова, но все пак имаше 15 точки, 7 борби, 4 асистенции, 3 откр. Топки и 3 чадъра. Стеф Къри също бе с 15 точки, но при стрелба от игра едва 2 от 8 и 6 грешки.

Третата част отново се оказа ключова за крайния изход. В средата на периода Кавалиърс изоставаха само с 82:86, но Уориърс нанизаха 7 поредни точки, с което дадоха началото на серия от 16:6 до края на периода, за да дръпнат със 102:88.

Поредни тройки на Дюрант и Къри в разстояние на 23 секунди в последната част, втората от които от 8 метра, направиха резултата 121:99 и за Кливланд нямаше връщане назад. След това мачът се доиграваше.

Клей Томпсън напомни за себе си, като подпомогна успеха с 22 точки и за първи път от доста време в плейофите бе на познатото ниво. Кевин Лав реализира 27 точки за Кливланд, но Кайри Ървинг нямаше ден и остана с 19 при стрелба от игра 8 от 23.

Голдън Стейт – Кливланд    132:113 (40:34, 27:30, 35:24, 30:25)
УОРИЪРС: Грийн 12, Дюрант 33, Пачулия 2, Къри 32, К. Томпсън 22 (Уест 2, Барнс, Макаду 2, Игуодала 5, Макгий 2, Маккоу, Ливингстън 10, Кларк 10)
КАВАЛИЪРС: Лав 27, Джеймс 29, Т. Томпсън 8, Ървинг 19, Смит (Корвър 8, Шъмпърт 6, Дерон Уилямс, Фрай 2, Дерик Уилямс 5, Джеферсън 7, Дантей Джоунс 2, Джеймс Джоунс)