Бостън Селтикс няма да избира под №1 от Драфта в НБА, който ще се състои след няколко дни в Ню Йорк.
Келтите се разбраха с Филаделфия и ще вземат третия избор на Сиксърс. Освен това обаче те получават и бъдещ избор от първия кръг на място на ЛА Лейкърс през 2018-а или избора на Сакраменто през 2019-а.
„Ние сме развълнувани, че ще можем да добавим силен играч към нашия състав избирайки под №3 от много талантливия клас през тази година, но също така ще добавим и бъдеща много ценна придобивка в стремежа към шампионската титла“ заяви генералният мениджър на Бостън Дани Ейндж.
Селтикс нямаха нужда от плеймейкър, тъй като разполагат с Айзея Томас и дадоха възможност на Филаделфия да изберат Маркел Фулц от Вашингтон, който отдавна бе считан, че ще бъде взет под №1.
В същото време Детелините най-вероятно ще се насочат към крилото на Дюк Джейсън Тейтъм, който записа по 16,8 точки, 7,3 борби, 1,3 откраднати топки и 1,1 чадъра средно на мач през сезона. Другият вариант е Джош Джаксън от Канзас, след като под №2 ЛА Лейкърс почти сигурно ще привлече Лонзо Бол.
Бостън е в подем напоследък и игра финал в конференцията през този сезон, докато Сиксърс не са участвали в плейофите от 2012-а. През миналия сезон те приключиха с баланс 28-54, след като в предишните 3 кампании балансът им бе общо 47-199. Сиксърс избираха под №1 и през 2016-а, когато взеха Бен Симънс, който не игра през сезона поради контузия.
Келтите се надяват, че този ход ще има същия ефект, както случилото се през 1980-а година, когато отборът също се отказва от първия си избор, като прави сделка с Голдън Стейт, взимайки Робърт Периш, а от Драфта привлича Кевин Макхейл и именно те двамата оформят знаменитото трио с Лари Бърд, което носи 3 титли на отбора през 80-те.







В Гърция ще конфискуват имущество за просрочени дългове
Заради бомбена заплаха блокираха летището във Вашингтон
Откриха паметната плоча на актрисата Надя Тодорова в Асеновград
Мима е първата мечка в Белица, която заспа зимен сън
Nissan потвърди завръщането на Skyline
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
Георги Шишков спечели бронзов медал на Световното по джудо, Денислав Златанов завърши пети
Пади Пимблет: „Надявам се Джак Дела Мадалена да смаже Ислам Махачев“
Мераб Двалишвили: „Никога не бих предизвикал Волкановски — твърде много го уважавам“
Националите на лагер в Гърция преди Европейското първенство в Будапеща
Какви методи за лечение на рака на стомаха предлага съвременната медицина?
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар