Испания продължава да мачка на Евробаскет 2017 и постигна нова убедителна победа, този път с 93:56 срещу Чехия в мач от трета група.

Пау Гасол бе истинска машина, като се отчете с 26 точки за 20 минути игра при стрелба от игра 9 от 10. Рики Рубио обаче също бе много ефективен със 17 точки при 5 от 8 от игра.

Иберийците решиха всичко още след първата част, която спечелиха с 33:14. На почивката разликата скочи до 56:23 и за чехите това се превърна в един истински кошмар.

Сред другите мачове Франция взе първа победа след 95:87 над Гърция. Петлите водеха убедително, като в един момент авансът достигна до 24 точки преди в края да падне до 6, но до обрат не се стигна. Жофри Ловерн и Еван Фурние бяха лидерите с по 21 точки.

Русия пък взе нов труден успех след 75:72 срещу Сърбия. Алексей Швед наниза 22 точки за успеха и макар и без кой знае какви звезди, руснаците тръгнаха с две победи в групата, докато сърбите регистрираха първо поражение.

Останалите резултати от деня: Полша – Исландия 91:61, Латвия – Белгия 92:64 (27 точки от Порзингис), Черна гора – Унгария 72:48, Германия – Грузия 67:57 (23 точки от Денис Шрьодер), Италия – Украйна 78:66, Словения – Финландия 81:58, Хърватия – Румъния 74:58, Великобритания – Турция 70:84, Литва – Израел 88:73.