Испания най-после имаше труден мач на Евробаскет 2017, но все пак записа 4-ата си поредна победа, за да остане без поражение след 79:73 срещу Хърватия.

Това гарантира и първото място в групата на иберийците и евентуално по-лек съперник на 1/8финалите.

Испанците нямаха ден в стрелбата, като успяха едва в 37% от опитите си и в началото на последната четвърт се оказаха с изоставане от 53:57. Те обаче не допуснаха изненада, въпреки че мачът вървеше равностойно до 62:62.

Тройка на Серхио Родригес даде аванс на испанците от 65:63 4 минути преди края и въпреки че хърватите се приближиха до 67:68 след 4 наказателни удара на Дарио Шарич, не успяха да спечелят, като в последните секунди играчите на Ла Фурия останаха прецизни от наказателната линия.

Рики Рубио поведе победителите с 13 точки, Сан Еметерио и Серхио Родригес добавиха по 12, а Пау Гасол вкара 11 и взе 10 борби. Голямото предимство на тима бе именно в овладените топки от 45-33. Шарич водеше хърватите с 18 точки, а с баланс 3-1 те също са сигурни участници в следващия етап.

Много интересно е в група D, където Латвия победи Русия с 84:69 след като направи обрат от 50:25 през второто полувреме. Така двата тима, заедно със Сърбия имат баланс от 3-1 и ситуацията за първото място в групата е много любопитна.

Ето и други резултати: Словения – Исландия 102:75 (Словенците са без грешка с 4-0), Черна гора – Чехия 88:75, Литва – Украйна 94:62, Франция  - Полша 78:75 (Петлите наваксаха пасив от 12 точки в средата на третата част), Сърбия – Великобритания 82:68, Германия – Италия 61:55, Финландия – Гърция 89:77.