Гърция и Италия също се класираха за 1/4финалите на европейското първенство по баскетбол.

Елините изненадаха Литва след 77:64 и продължават напред, въпреки че в предварителната група спечелиха само 2 от 5-те си мача. Сега обаче показаха, че никога не трябва да бъдат отписвани.

Основната разлика дойде от стрелбата отдалеч, която бе 11-6 за Гърция. Балканците натрупаха солиден аванс от 17 точки в третата част и въпреки че в последната не вкараха точка 5 минути и съперника се приближи до 59:63, устояха.

Янис Бурусис спря пропадането с важен кош, а след това тройка на Танасис Антетокумпо гарантира, че обрат няма да има. Костас Слукас избухна с 21 точки, Ник Калатес добави 14, а Бурусис и Папаниколау добавиха по 11 за едва третата победа над Литва в историята.

В същото време Марко Белинели вкара 22 точки, а Луджи Датоме добави 15 и Италия победи Финландия със 70:57. Скуадрата дръпна с 30:17 още след първата четвърт и след това запази аванса си до края. Утре са останалите 4 1/8финали.