Фил Джаксън се съмняваше, че Кристапс Порзингис е готов да води Ню Йорк, само че латвиецът бързо го опроверга и дори влезе  в историята на Никс.

Тази нощ той наниза 28 точки при победата над Шарлът със 118:113, за да стигне границата от 300 след първите си 10 мача за сезона и да подобри постижението на Бърнард Кинг от 1984-85, който тогава имаше 298 на същия етап.

„Това не означава нищо. Най-хубаво ще бъде, ако се класираме за плейофите“ заяви латвиецът, чийто тим навакса пасив от 9 точки в последните 5 минути и половина, като Порзингис вкара ключова тройка за 114:111 по-малко от 2 минути преди края, а след това вкара след пробив за 116:113 11 секунди до сирената.

Ню Йорк, който е считан за един от аутсайдерите през сезона, спечели за 6-и път в последните си 7 мача, за да подобри баланса си до 6-4. Дъг Макдермът помогна с 20 точки от пейката, а Тим Хардуей добави 19 за победата, която дойде, след като тимът успя в 60% от стрелбите си от игра.

Останалите резултати: Вашингтон – Далас 99:113 (2-а победа за Мавс), Индиана – Ню Орлийнс 112:117, Торонто – Чикаго 119:114, Сан Антонио – ЛА Клипърс 120:107, Юта – Филаделфия 97:104, Денвър – Бруклин 112:104, Портланд – Мемфис 97:98, Сакраменто – Оклахома Сити 94:86 (трета загуба поред за Тъндър).