Кармело Антъни се завърна с 12 точки в „Медисън Скуеър Гардън“, като бе приветстван, но и освиркван от феновете, но Оклахома Сити падна неприятно с 96:111 от Ню Йорк Никс.

Домакините бяха подготвили специално видео в чест на бившия си лидер, който бе част от тима в продължение на 6 сезона и половина и това разчувства Мело, който обаче не се разписа след почивката, когато Никс се откъсна решаващо.

„Беше противоречиво усещане да се върна тук, знаейки какво исках да постигна и това, че не успях до го направя“ коментира Антъни, чийто тим очевидно бе изтощен от маратонския предишен двубой срещу Филаделфия, завършил с 3 продължения.

Това определено помогна на домакините, които бяха без лидера си Кристапс Порзингис. Майкъл Бийзли вкара 30 точки, а Кортни Лий добави 20 за четвъртата поредна победа на Ню Йорк, с което балансът на отбора се подобри до 16-13.

Ръсел Уестбрук водеше Тъндър с 25 точки, но тимът му изпусна мача в края на третата и началото на последната четвърт, за да се влоши до 14-15 и продължава да има колебания.

Останалите резултати: Шарлът – Портланд 91:93, Маями – ЛА Клипърс 90:85, Кливланд – Юта 109:100, Хюстън – Милуоки 115:111 (13-а поредна победа за Рокетс),  Минесота – Финикс 106:108, Сан Антонио – Далас 98:96, Мемфис – Бостън 93:102.