Баскетболистите на Бостън вече не изглеждат толкова убедително и тази нощ отново загубиха.

Въпреки че Кристапс Порзингис пропусна и 11-те си стрелби от игра, Ню Йорк удари Келтите със 102:93 в „Медисън Скуеър Гардън“ и нанесе втора поредна загуба на съперника и 5-а в последните 10 мача.

Латвийската звезда остана само с точка в актива си, но Майкъл Бийзли избухна с рекордните в кариерата си 32 точки, като вкара 28 от тях през второто полувреме, за да вдъхнови тима.

Бостън поведе с 9 точки в третата четвърт, но загуби аванса си в последните 3 минути от периода, а в последната част Бийзли бе неудържим, като вкара общо 13 от 20 изстрела от игра.

Така Никс се подобриха до 17-14, докато Бостън се влоши до 26-9 и битката за върха на Изток става много интересна, тъй като Торонто е 22-8, а Кливланд с 24-9. Кавалиърс  спряха серията на Чикаго от 7 поредни успеха, след като се наложиха у дома със 115:112.

Биковете отново играха здраво, но ЛеБрон Джеймс наниза 34 точки, а Кевин Лав добави още 27 за триумфа. Голямата новина за Кливланд обаче бе, че Айзея Томас е съвсем близо до завръщане, след като взе участие в загрявката и бе по екип на пейката.

Останалите резултати: Филаделфия – Торонто 109:114 (45 точки на ДеМор ДеРозън), Финикс – Мемфис 97:95 (трета победа в 4 мача за Сънс), Юта – Сан Антонио 100:89.