За разлика от футболния тим на клуба, баскетболистите на Барселона допуснаха загуба на 11 януари, след като паднаха със 75:84 в Евролигата от Панатинайкос в Атина.

Каталунците бяха били лидера ЦСКА миналата седмица, но сега не успяха да се справят с домакините, които записаха 9-и пореден успех в своята зала и подобриха актива си до 12-5. Барса пък се влоши до 6-11 и шансовете за класиране в топ 8 не са големи.

Гостите стояха добре до края на третата част, когато разликата бе само 6 точки в полза на гръцкия състав, воден от направилия страхотен мач Ник Калатес, завършил със 17 точки, 12 асистенции и 5 откраднати топки.

В последния период обаче, Зелените не оставиха шансове на съперника със здрава защита, за да увеличат преднината си, като Никос Папас вкара всичките си 15 точки именно в тази четвърт.

Александър Везенков се отчете с 2 точки, 2 борби и коефициент на представяне от 5 за 15 минути на паркета, като този път не успя да помогне на състава да спечели.