Кевин Дюрант наниза 32 точки, а Стеф Къри добави още 23, за да може Голдън Стейт отново да победи Кливланд, този път със 118:108 като гост.

Силно второ полувреме помогна на шампионите да триумфират, след като те изоставаха на почивката със 7 точки. Кавалиърс реализираха 64 точки през първите 24 минути, но след това вкараха само 44.

Победата бе 13-а поред при гостуване за Уориърс, които са без поражение извън „Оракъл Арина“ от 22 ноември миналата година. Серията на Кливланд от 13 последователни триумфа у дома пък бе спряна, а освен това тимът падна за 4-и път поред и в последните си 10 мача е с баланс едва 2-8.

ЛеБрон Джеймс наниза 32 точки за домакините, Айзея Томас  добави 19, но Кавалиърс изпуснаха мача в последната част, в която пропуснаха 17 от първите си 19 стрелби от игра, поради което Голдън Стейт успя да се откъсне напред и да стигне спокойно до нов триумф.

Домакините вкараха едва 25% от стрелбите си от тройката, което също оказа влияние. Те влошиха показателите си до 26-17, докато Голдън Стейт вече е с 36-9 и е на комфортното първо място в Западната конференция. Кевин Дюрант вкара 16 от своите точки именно в третата четвърт.