Ръсел Уестбрук и Пол Джордж правят така, че Оклахома Сити Тъндър да изглежда все по-опасен съперник.

Тази нощ гардът наниза 37 точки, добави 14 асистенции и 9 борби, а крилото се отчете с 31 точки за 8-ата поредна победа – 122:112 срещу Филаделфия.

Двубоят предложи много заяждане и здрави сблъсъци, като в него имаше 51 нарушения. Межди тимовете се оформи съперничество от предишния сблъсък, който Гръмотевиците спечелиха с 3 продължения.

„Очаквах мача с нетърпение, тъй като след предишния имаше някои реплики. Както виждате обаче, резултатът е 2-0 за Оклахома Сити“ заяви Уестбрук, който бе само 6 от 20 през първото полувреме, но през второто се подобри и вкара 8 от 13 изстрела.

Стивън Адамс помогна с 20 точки и 13  овладени топки за Гръмотевиците, които направиха серия от 12 поредни точки в третата част и наваксаха пасив от 7. Домакините обаче се откъснаха едва в края, след като Уестбрук наниза 3 тройка по-малко от 3 минути преди сирената, а след това добави и кош от средно разстояние, за да вдигне аванса до 9.

Успехът подобри баланса на отбора до 30-20, но победата не донесе пълно удовлетворение, тъй като преди това стана ясно, че най-добрият защитник на отбора Андре Робърсън е аут до края на сезона със скъсано сухожилие на коляното.  Филаделфия е 8-и на Изток с 24-22.

Останалите резултати: Чикаго – Милуоки 96:110, Хюстън – Финикс 113:102, Ню Орлийнс – ЛА Клипърс 103:112, Торонто – ЛА Лейкърс 123:111, Кливланд – Детройт 121:104, Сан Антонио – Сакраменто 113:98.