Баскетболистите на Денвър постигнаха впечатляваща победа, след като обърнаха шампиона Голдън Стейт със 115:108 у дома, като вкараха 38 точки в последната четвърт.

Нъгетс наваксаха изоставане от 12 точки в третата част, като преди началото на последната пасивът им бе 6. Те обаче успяха да спрат серията на калифорнийци от 37 поредни победи, когато отборът води преди заключителните 12 минути.

Уил Бартън наниза 25 точки, а Никола Йокич добави 19, като реализира ключова тройка за 107:104 малко повече от 2 минути преди края, а след пропуск на Къри добави два наказателни изстрела, за да гарантира победата до голяма степен.

„Мачът бе равностоен до момента, в който Гари Хари тръгна да забива, не успя, но топката отскочи към Йокич, който вкара тройка и след това феновете избухнаха“ заяви Къри след втората загуба в последните 3 мача на Голдън Стейт.

Кевин Дюрант вкара 31 точки за гостите, които са с баланс 41-12. Денвър пък се подобри до 28-25 и продължава борбата за плейофите, като през този сезон тимът има 2 победи и 2 загуби срещу Уориърс.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Чикаго 113:103, Индиана – Филаделфия 100:92, Детройт – Маями 111:107, Орландо – Вашингтон 98:115, Сан Антонио – Юта 111:120, Минесота – Ню Орлийнс 118:107, Сакраменто – Далас 99:106.