Баскетболистите на Кливланд продължават да копаят дъното, след като тази нощ успяха да паднат и от отбора с най-лош баланс в Лигата.

Кавалиърс загубиха тежко в Орландо с 98:116, въпреки че във втората част водеха с 21 точки, а на почивката бяха с преднина от 16. Срамно втора полувреме, завършило 65:31 за Меджик донесе нова тежка загуба.

ЛеБрон Джеймс заяви твърдо, че няма да напусне до края на сезона, което обаче не означава, че това няма да се случи през лятото, когато може да стане свободен агент.

„Оставам в отбора през този сезон, за да се опитам да помогна да преодолеем трудностите. Дължа на съотборниците си да остана до края на кампанията, независимо как ще свърши всичко“ каза звездата, след като вкара 25 точки.

Загубата обаче бе 14-а в последните 21 мача за Кавс, който са допуснали средно по над 122 точки при последните си 5 поражения. Кливланд не вкара точка 6 минути и половина в последната част и Орландо спря серията си от поражения срещу съперника у дома на 9. Джонатан Симънс поведе победителите с 34 точки, от които 22 в третата част.

С баланс 30-22 позицията на Кливланд в топ 4 на Изток определено не изглежда сигурна при тези представяния, тъй като Вашингтон е близо с 31-23, а и Милуоки не е далеч с 30-23.

Останалите резултати: Торонто – Бостън 111:91 (Раптърс вече имат само 2 победи по-малко от Селтикс в битката за върха в конференцията), Атланта – Мемфис 108:82, Бруклин – Хюстън 113:123, Филаделфия – Вашингтон 115:102, ЛА Лейкърс – Финикс 112:93.