Неочаквано трансферираният от Кливланд Айзея Томас направи отличен дебют за ЛА Лейкърс, като отбеляза 22 точки, но Езерняците паднаха в Далас със 123:130.

„Той е при нас от скоро, така че няма как да направим нещо кой знае какво за това време, но се видя, че ни донесе борбеност, а и успя да реализира доста от изстрелите си“ заяви треньорът Люк Уолтън.

„Хареса ми скоростта и енергията на отбора, а треньорът свърши отлична работа, за да мога да използвам силните страни в играта си“ заяви Томас, който реализира 16 точки още до почивката, а общо успя в 7 от 12 опита от игра, вкарвайки 4 тройки от 8 опита.

И двата отбора показаха отлична стрелба, като успяха в около 54% от изстрелите си. Домакините обаче стигнаха 30 точка във  всяка една от четвъртите, като успяха да затворят мача със серия от 13:5 в последните 3:09 минути. Дирк Новицки вкара рекордните си за сезона 22 точки за победителите, но и те, и Лейкърс няма да бъдат част от плейофите.

Останалите резултати: Бруклин – Ню Орлийнс 128:138 (2 продължения), Орландо – Милуоки 104:111, Филаделфия – ЛА Клипърс 112:98, Чикаго – Вашингтон 90:101, Финикс – Денвър 113:123, Голдън Стейт – Сан Антонио 122:105 (Стив Кър стигна границата от 250 победи най-бързо – само за 302 мача).