След седмица прекъсване заради звездния уикенд, борбата в НБА бе подновена с интересни мачове.

В един от тях Вашингтон спечели гостуването си на обновения Кливланд със 110:103 и спря серията на съперника от 4 поредни победи.

ЛеБрон Джеймс вкара 14 поредни точки в последната част и завърши с 32, а отборът му се приближи до 103:106, но Брадли Бийл реализира на другия край, за да гарантира важния успех.

Уизърдс са 8-2 без лидера си Джон Уол, като след триумфа се подобриха до 34-24 и са 4-и на Изток, много близко до третия Кливланд, който е с 34-23.

На Запад Стеф Къри избухна с 44 точки, при стрелба от игра 14 от 19 и вкара 8 тройки за успеха на Голдън Стейт над ЛА Клипърс със 134:127. Гардът бе неудържим и върна шампионите на победния път, като с баланс 45-14 те остават близо до лидера в конференцията Хюстън.

В друг мач Ръсел Уестбрук вкара тройка със сирената, а Оклахома Сити победи със 110:107 при гостуването си в Сакраменто, макар и да изпусна аванс от 23 точки след първата четвърт. Гардът се отчете със 17 точки, 15 борби и 11 асистенции за 18-ия си трипъл-дабъл за сезона, като отборът му продължава борбата за по-добра позиция на Запад.

В другите мачове Ню Йорк спечели в Орландо със 120:113, Шарлът победи Бруклин у дома със 111:96, а Филаделфия надви Чикаго със 116:115, след като навакса пасив от 5 точки в последната минута.