Тази нощ Дуайт Хауърд направи нещо, което малцина преди него бяха правили и определено влезе в историята.

Центърът напомни за най-добрите си дни, като завърши с 32 точки и 30 борби при победата на Шарлът над Бруклин със 111:105.

Така той стана един от малкото играчи с 30-30 в мач, след като преди него подобни двубои имаха единствено легенди сред които Бил Ръсел, Уилт Чембърлейн, Елджин Бейлър, Карим-Абдул Джабар и Моузес Малоун, а за последно го направи Кевин Лав през 2010.

„На почивката усещах, че нещо не е както трябва и не нося достатъчна енергия на отбора. Получих обаче съобщение от приятели и това ме събуди” заяви Хауърд, чийто тим навакса изоставане от 23 точки в третата четвърт и спечели. С баланс 31-41 обаче, Стършелите са без шанс за плейофите.

„Никога не съм бил част от нещо подобно. Той бе изключителен. Невероятно е да видиш подобна статистика, а какво остава да си част от нея. Направо лудост!” заяви Кемба Уокър.

Останалите резултати: Филаделфия – Мемфис 119:105, Маями – Ню Йорк 119:98, Милуоки – ЛА Клипърс 120:127 (Янис Антетокумпо обърна глезен във втората четвърт и напусна), Чикаго – Денвър 102:135, Ню Орлийнс – Индиана 96:92, Сан Антонио – Вашингтон 98:90 (5-а поредна победа за Шпорите).