Дуейн Уейд се справи впечатляващо в защита срещу добрия си приятел ЛеБрон Джеймс и вдъхнови Маями за знаменита победа над Кливланд с 98:79.

За първи път през сезона Кавс не успяха да стигнат границата от 80 точки, което бе отлично постижение от Горещите при положение, че в предишните си 4 срещи Кливланд неизменно стигаше 120 точки.

„Свършихме страхотна работа. Това бе един от най-добрите ни мачове в защита от доста време със сигурност“ заяви Уейд, който се отчете с 4 чадъра, два от които срещу ЛеБрон, успявайки до го издебне отзад и да блокира чисто опитите му за стрелба.

Джеймс завърши с 18 точки, но не получи никаква подкрепа, след като Кевин Лав напусна рано, получил удар в лицето. Маями поведе с 54:34 на почивката и не допусна съперника да се върне в мача след паузата, за да спечели за 10-и път в последните си 11 домакинства.

Кели Олиник поведе победителите с 19 точки от пейката, Джеймс Джонсън и Джош Ричардсън вкараха по 15, а Уейд добави 12 за успеха, с който тимът подобри баланса си до 40-35 и се изкачи на 7-о място на Изток.

Кливланд остава трети на Изток с 44-30, но вече е с еднакъв брой загуби с четвъртия Филаделфия, докато 5-ият Индиана има само една повече. Кавс вкараха едва 4 тройки от 26 опита, което също означаваше, че трудно ще се надяват на успех.

Останалите резултати: Вашингтон – Сан Антонио 116:106 (Олдридж получи контузия в коляното за Шпорите), Торонто – Денвър 114:110, Хюстън – Чикаго 118:86, Ню Орлийнс – Портланд 103:107, Сакраменто – Далас 97:103, ЛА Клипърс – Милуоки 105:98, Голдън Стейт – Индиана 81:92.