Дългото чакане за Минесота свърши и след 14 години тимът отново ще бъде част от плейофите в НБА.

В решаващ мач срещу прекия съперник Денвър, Вълците спечелиха със 112:106 след продължение и стигнаха до 8-ото място на Запад и сблъсък с фаворита Хюстън в първия кръг. Те приключиха с баланс 47-35.

Джими Бътлър наниза 31 точки,  а Карл-Антъни Таунс добави 26 и 14 борби за драматичния успех. Минесота изпусна аванс от 99:91 в последните 4 минути и половина на редовното време, а след това и Тадж Гибсън трябваше да спасява положението със защита.

В добавеното време Денвър поведе със 104:103, но Джеф Тийг върна аванса, а след два наказателни изстрела на Андрю Уигинс авансът стана 110:106 и победата бе гарантирана. Никола Йокич вкара 35 точки за Нъгетс, но изпусна 6 от последните си 8 стрелби.

„Сигурно след като заспя в един момент ще се стресна през нощта и ще започна да плача. Толкова големи бяха емоциите“ заяви Таунс, който бе на 8 години при последното участие на Минесота в елиминациите от ерата на Кевин Гарнет.

Плейофите ще започнат в събота, като двойките в тях са следните:
На Изток: Торонто - Вашингтон, Бостън – Милуоки, Филаделфия – Маями и Кливланд – Индиана
На Запад: Хюстън – Минесота, Голдън Стейт – Сан Антонио, Портланд – Ню Орлийнс, Оклахома Сити – Юта

Ето и всички резултати от последния ден на редовния сезон: Бостън – Бруклин 110:97, Кливланд – Ню Йорк 98:110 (ЛеБрон за първи път игра във всичките 82 мача от сезона), Маями – Торонто 116:109, Орландо – Вашингтон 101:92, Филаделфия – Милуоки 130:95 (16-а поредна победа за Сиксърс), Чикаго – Детройт 87:119, Ню Орлийнс – Сан Антонио 122:98, Портланд – Юта 102:93 (Блейзърс спечелиха в пряк  сблъсък третото място на Запад и титлата в Северозападната дивизия), ЛА Клипърс – ЛА Лейкърс 100:115, Сакраменто – Хюстън 96:83.