Баскетболистите на Хюстън продължават със слабото си представяне и феновете им вече не са толкова големи оптимисти за силна кампания в НБА.

Тази нощ Ракетите паднаха у дома от Портланд със 85:104  и влошиха показателите си до 1-5. Вярно е, че играха за втори пореден мач без контузения си лидер Джеймс Хардън, но загубиха и четвъртото си домакинство до момента, като разликата в тези мачове средно бе повече от 17 точки.

„Ясно е, че не играем  добре. Трябва да разберем защо и да се подобрим и колкото по-рано го направим, толкова по-добре“ заяви треньорът Майк ДиАнтони след поредното катастрофално представяне. Раките записаха успеваемост едва от 32% при стрелбата от игра, като при това дълго време постижението им бе под 30%.

Гостите се откъснаха в последните минути на втората четвърт, когато направиха серия от 21:6, а в третата дръпнаха със 76:48 и не погледнаха назад. Деймиън Лилард и Юсуф Нуркич реализираха по 22 точки за Трейл Блейзърс, Си Джей Маккалъм добави 19, а тимът подобри баланса си до 5-2.

Останалите резултати: Кливланд – Атланта 136:114 (първа победа за Кавс), Шарлът – Маями 125:113, Торонто – Филаделфия 129:112, Орландо – Сакраменто 99:107, Бостън – Детройт 108:105 (Кайри с 31 точки), Оклахома Сити – ЛА Клипърс 128:110 (Тъндър направиха обрат след 39:10 в третата част), Мемфис – Вашингтон 107:95.