Кауай Ленърд пропусна гостуването на Торонто на ЛА Лейкърс заради лека контузия, но това по никакъв начин не помогна на домакините.

Серж Ибака наниза рекордните в кариерата си 34 точки, а канадците спечелиха със 121:107, за да подобрят баланса си до 9-1.

Езерняците стартираха ужасно, като след първата четвърт губеха със 17:42, а Ибака имаше 20 точки. Така те счупиха рекорда си за най-голямо изоставане след една част, който досега бе 24 точки.

Така те бързо бяха приземени след хубавия си успех в Портланд предишната вечер, а Ибака ги съсипа, след като реализира първите си 14 изстрела от игра, за да завърши мача с 15 от 17. Домакините успяха да намалят изоставането си, но не и да застрашат победата на съперника.

„Те играха като най-добрият отбор на Изток. Излязоха и още от началото ни нанесоха сериозен удар, от който не успяхме да се възстановим“ заяви ЛеБрон Джеймс, който вкара 18 точки, но тимът се влоши до 4-6.

Останалите резултати: Милуоки – Сакраменто 144:109, Бруклин – Филаделфия 122:97, Вашингтон – Ню Йорк 108:95 (2-а победа за Уизърдс за сезона), Сан Антонио – Орландо 110:117, Финикс – Мемфис 102:100, Портланд – Минесота 111:81.