Баскетболистите на Кливланд постигнаха втора поредна победа срещу силен съперник и ситуацията за тима вече не изглежда толкова безнадеждна.

След като изненадаха Филаделфия, тази нощ Кавс надвиха и Хюстън със 117:108, за да запишат 4-а победа от началото на сезона и да вземат поредни успехи за първи път през сезона.

Новобранецът Колин Секстън реализира 29 точки за домакините, които не показаха и следа от умора, въпреки че играха в два поредни дни. Джордън Кларксън добави 20 точки, а Тристан Томпсън се отчете с 16 и 20 борби.

„Победихме силни противници. Направихме добри неща и показваме израстване, но има и какво да подобряваме“ коментира треньорът Лари Дрю, който замени Тайрон Лу още след първите няколко мача.

Джеймс Хардън вкара 40 точки за тексасци и добави 13 асистенции, а гостите вероятно считаха, че ще спечелят лесно. Крис Пол получи почивка, но това определено се отрази и домакините се откъснаха напред, а след като разликата падна до 4 точки в последната четвърт, Кавс отговориха с поредица от 9:2, за да си гарантират триумфа.

Поражението бе второ поред за Хюстън, който преди това бе спечелил 8 от 10 мача. Все пак с баланс 9-9 Ракетите се подобриха сериозно, но все още са далеч от формата си от миналана година.

Останалите резултати: Минесота – Чикаго 111:96 (Уигинс и Ковингстън бяха общо 1 от 30 от игра, като Уигинс остана без точка), Оклахома Сити – Денвър 98:105, Вашингтон – Ню Орлийнс 124:114, Далас – Бостън 113:104 (6-а поредна победа у дома за Мавс, които са 9-9), Милуоки – Сан Антонио 135:129, Голдън Стейт – Сакраменто 117:116.