Черногорският център Ник Вучевич съсипа ЛА Лейкърс с 31 точки, 15 борби и 7 асистенции, за да изведе Орландо до победа в „Стейпълс Сентър“ със 108:104. Така Меджик направи дубъл над Езерняците за кампанията, след като малко повече от седмица ги победи и у дома.

„Ние се опитваме да изградим нещо и такива победи със сигурност ще ни помогнат“ коментира Вучевич, чийто тим изоставаше с 11 точки във втората четвърт, но още до края на периода се върна в двубоя, а в третата част се откъсна напред след 35:19 за периода.

Гостите водеха с 86:71 преди последната четвърт, в която обаче калифорнийци се вдигнаха на щурм и след серия от 14:4 успяха да изравнят 2:24 минути преди края, но повече не вкараха нито точка.

ЛеБрон Джеймс пропусна от тройката, а след като Терънс Рос отбеляза с поднасяне 34 секунди до сирената, Кентевиъс Колдуел-Поуп не успя да реализира от чиста позиция от дистанция. Орландо взе борбата и бързо пренесе играта в предно поле, където Аарън Гордън гарантира триумфа със забивка.

Така Орландо подобри баланса си до 10-10 и в момента е 6-и на Изток с добри шансове да попадне в плейофите. Лейкърс пък е с 11-8, като това бе едва второто поражение в предишните 8 срещи.

Останалите резултати: Детройт – Финикс 118:107, Атланта – Шарлът 124:123, Бруклин – Филаделфия 125:127 (пак победен кош на Джими Бътлър в последната секунда), Торонто – Маями 125:115, Мемфис – Ню Йорк 98:103, Сакраменто – Юта 112:133, Портланд – ЛА Клипърс 100:104 (Клипърс е лидер на Запад с 13-6).